Nauka przez wymianę wiedzy, czyli pear learning

Uczniów klasy 2b odwiedzili wyjątkowi goście – ich starsi koledzy z kl. 6 c, którzy prowadzili elementy lekcji dla swoich młodszych kolegów. Współpracując  wykonywali jedno z zadań projektowych w ramach projektu eTwinning „Europe all around”.

Starsi uczniowie poprzez wspólne działania utrwalali z młodszymi kolegami nazwy figur geometrycznych, wzbogacali słownictwo w języku angielskim oraz komunikowali się w języku angielskim. Poprzez zabawy matematyczne doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 50, wspólnie szyfrowali wyniki obliczeń.

Nieoceniona jest wartość nauczania uczniowskiego, czyli dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą z rówieśnikami. Poprzez taką formę nauki uczniowie efektywniej ze sobą współpracują, chętniej angażują się w proces dydaktyczny, a także uczą się szacunku.

To była wyjątkowa i niezapomniana lekcja, zarówno dla młodszych, jak                          i starszych uczniów.

Na zajęciach komputerowych uczniowie, korzystając z właściwej aplikacji kodów QR, wygenerowali kody swoich tajemniczych liczb. Każdy kod to wynik przedstawionego przez ucznia działania.

Klasa 2b i 6c