Akademia z okazji obchodów 100 lat odzyskania niepodległości

dav

Trzej bracia Lech, Czech i Rus podjęli wędrówkę w celu znalezienia ziemi, na której mogli by się osiedlić. W trakcie podróży zatrzymali się pod dębem,  na którym orzeł wił właśnie swoje gniazdo. Wówczas pierwszy z braci zdecydował się pozostać na tych obszarach i założyć swoje państwo. Swoją stolicę Lech miał nazwać na początku od gniazda – Gniezdem, przekształconą następnie w Gniezno. Przyjął również wizerunek orła jako swój znak królewski…
Legendę o początkach państwa polskiego, wiersze i brawurowo wykonane pieśni niepodległościowe i piosenki o Polsce zaprezentowali uczniowie klas IIIa i IIIb na uroczystości z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uczniów do występu przygotowały Panie Agata Seroczyńska, Anna Miedzińska i Beata Figas.
Wielkie brawa dla naszych dzieci. To były bardzo wzruszające chwile. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli nas w przygotowaniu przedstawienia – za piękne stroje i udział w uroczystości.
Po występie Pani dyrektor Grażyna Sułkowska wręczyła nagrody laureatom konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”.
Wszystkim serdecznie gratulujemy a Radzie Rodziców z SP 28 dziękujemy za ufundowanie nagród.