MAMY TO!!! Finał rozgrywek Kinder + Sport województwa kujawsko -pomorskiego w mini siatkówce chłopców

W naszej szkole mamy Mistrzów i Wicemistrzów

województwa kujawsko – pomorskiego w mini piłce siatkowej!!!

W niedzielę 30.05.2021r. Grudziądzu odbył się finał rozgrywek Kinder + Sport województwa kujawsko
-pomorskiego w mini siatkówce chłopców.

Aby zagrać w finale wojewódzkim nasi zawodnicy musieli pokonać długą drogę. Najpierw wszystkie zespoły w kategoriach: „dwójek”, „trójek” i „czwórek” uczestniczyły w rozgrywkach turnieju
o Puchar Pomorzanki i Kujawiaka. Rozgrywki te zakończyły się po pięciu kolejkach spotkaniem na turnieju finałowym, który był jednocześnie półfinałem turnieju Kinder + sport.

W finale turnieju o Puchar Pomorzanki i Kujawiaczka w Chełmnie 16.05.2021r. nasze zespoły AZS OŚ zdobyły następujące miejsca: w kat. „dwójek” AZS OŚ 1 (Janek Ligowski, Patryk Kachniarz i Kamil Sałatowski) – 1 miejsce, AZS OŚ 2 (Nikodem Kubiak, Mateusz Rulewski i Miłosz Strzelecki) – 5 miejsce, zespół AZS OŚ 3 (Nikodem Jabłoński, Oliwier Zieliński, Franek Soliński, Szymon Rudnicki – 8 miejsce. Zespół w kat. „trójek” (Antoni Pijanowski, Igor Kamiński i Wiktor Prażniewski) zajął 8 miejsce. Zespół
w kat. „czwórek” (Norbert Czarnowski, Iwo Grabek, Maksymlian Koś, Tymon Zacharewicz i Kuba Schafer) zajął 2 miejsce.

Wszystkie zespoły awansowały do finału wojewódzkiego turnieju z cyklu Kinder + sport. Gościem honorowym w Chełmnie była polska siatkarka, Mistrzyni Europy 2005 i 2008 roku – Katarzyna Skowrońska.

Dwa tygodnie później, w niedzielę 30.05.2001r. wszystkie zespoły, które awansowały do finału Turnieju Kinder + sport w trzech kategoriach wiekowych spotkały się na rozgrywkach w Grudziądzu.

W „dwójkach” i „trójkach” było to osiem najlepszych zespołów, a w kategorii „czwórek” sześć najlepszych zespołów z województwa.

Chłopcy rywalizowali na dwóch salach, w każdej kategorii systemem „każdy z każdym”.

Wszyscy zawodnicy rozegrali bardzo zacięte mecze, walczyli o każdą piłkę z pełnym zaangażowaniem. Były nerwy, emocje, wielka radość, ale i gorycz porażki. Mimo młodego wieku zawodników można było zobaczyć na parkiecie wspaniałe akcje na miarę „dorosłej” siatkówki.

Ostatecznie w kategorii „dwójek” po wspaniałej walce, przegrywając tylko jeden mecz 20:22 zespół AZS OŚ Toruń 1 w składzie: Patryk Kachniarz, Janek Ligowski i Kamil Sałatowski zdobył I miejsce!!! Mistrzostwo województwa jest jednocześnie awansem do Finału XXVII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce!!!

Zespół AZS OŚ Toruń 2 w składzie: Mateusz Rulewski, Nikodem Kubiak i Miłosz Strzelecki uplasował się na świetnym 4 miejscu (naprawdę niewiele zabrakło do miejsca na podium), a Zespół AZS OŚ Toruń 3 w składzie: Franciszek Soliński i Oliwier Zieliński zakończył rozgrywki na 8 miejscu.

W rywalizacji trójek nasz jedyny zespół zajął 8 miejsce.

W kategorii „czwórek” zespół w składzie: Iwo Grabek, Maksymilian Koś, Norbert Czarnowski, Tymon Zacharewicz i Jakub Schafer po wspaniałej, zaciętej walce zdobył II miejsce i tym samym również uzyskał awans do Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce!!!

Dzień wcześniej, w sobotę 29.05.2021 został rozegrany w Mogilnie taki sam Finał Turnieju Kinder
+ sport dla dziewcząt, również w trzech kategoriach wiekowych.
Uczennica naszej szkoły z klasy 6a
– Maja Bączek grała w składzie zespołu Ciechocińskiej Akademii Siatkówki SKS Aleksandria
w kategorii „trójek” i z tym zespołem zdobyła II miejsce i jednocześnie również uzyskała awans Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce!!!

Gratulujemy Maja i życzymy dalszych sukcesów!!!

Ostateczna kolejność w turnieju wojewódzkim KINDER JOY OF MOVING chłopców

”Dwójki” – klasyfikacja końcowa:

1. AZS OŚ Toruń I
  2. SP 60 BKS Chemik SM I
  3. NTS Trójka Nakło I
  4. AZS OŚ Toruń II
  5. KS Stal Grudziądz
  6. NTS Trójka Nakło II
  7. TS Koset Grudziądz III
  8. AZS OŚ Toruń III

„Trójki” – klasyfikacja końcowa:

1. NTS Trójka Nakło I
  2. BKS Chemik SM I
  3. NTS Trójka Nakło II
  4. KS Stal Grudziądz III
  5. BKS Chemik SM II
  6. KS Stal Grudziądz II
  7. AZS OŚ Toruń

„Czwórki” – klasyfikacja końcowa:

1. TS Koset Grudziądz I
  2. AZS OŚ Toruń
  3. BKS Chemik SM I
  4. KS Stal Grudziądz
  5. NTS Trójka I/ SP Łochowo
  6. UKS Culmen Chełmno

Trenerami naszych zawodników są: Magdalena Kluzińska i Adam Michalak.

Wszystkim zawodnikom oraz szkoleniowcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry występ w Finale XXVII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce, który odbędzie się pod koniec sierpnia 2021r.

ZDJĘCIA DZIĘKI UPRZEJMOŚCI źródło: @NTS Trójka Nakło.