Siatkówka w naszej szkole w czasie pandemii!

Mimo pandemii, w tym trudnym dla wszystkich czasie nasi chłopcy z klas sportowych nie odpuszczają. Przed wejściem w życie obostrzeń mogliśmy spotykać się na lekcjach wf i dodatkowych zajęciach
z siatkówki w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności siatkarskie, aby później uczestniczyć w rozgrywkach wojewódzkich w mini siatkówce w ramach organizowanego w tym roku szkolnym Turnieju o Puchar Kujawiaka i Pomorzanki.

Cele turnieju to: spotkania z rówieśnikami, porównanie nabytych umiejętności, rywalizacja na parkietach i przygotowanie do rozgrywek Kinder Joy of moving i do wyłonienia mistrza województwa w każdej kategorii. Do tej pory zawody odbyły się 4 razy: raz w Mogilnie i trzy razy w Grudziądzu.

Po czterech turniejach w klasyfikacji generalnej chłopcy z klasy 4a grający w kat. „dwójki” zajmują 1 miejsce – AZS OŚ Toruń II – (Mateusz Rulewski i Nikodem Kubiak) i 2 miejsce – AZS OŚ Toruń I – (Patryk Kachniarz i Janek Ligowski). Różnica w tabeli między tymi zespołami to tylko 1 punkt!!!

Ze względu na problemy zdrowotne zawodników skład pozostałych dwóch zespołów w kat. „dwójek” zmienia się praktycznie co turniej, ale i tak chłopcy walczą dzielnie i zdobywają punkty w rankingu: Kamil Sałatowski, Oliver Rymaszewski, Miłosz Strzelecki, Franciszek Soliński, , Szymon Rudnicki, Nikodem Jabłoński, Oliwier Zieliński, Jan Zacharewicz

Zespół w kat. „trójki” w składzie: Antoni Pijanowski, Igor Kamiński i Wiktor Prażniewski rozegrał tylko trzy turnieje i znajduje się w czołowej ósemce zespołów.

Zespół w kat. „czwórki” w składzie: Iwo Grabek, Maksymilian Koś, Norbert Czarnowski, Tymoteusz Zaszkowski, Schafer Jakub, Zacharewicz Tymon – zajmuje III miejsce w turnieju!!!

Gratulacje dla wszystkich chłopaków!!!

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli wrócić do sportu, z niecierpliwością czekamy na zniesienie obostrzeń i możliwość powrotu do grania!!!