ŚWIĘTO DRZEWA W KLASIE 1c

Uczniowie klasy 1 c chętnie podejmują się realizacji działań ekologicznych, dlatego z przyjemnością uczciliśmy ŚWIĘTO DRZEWA. W ramach klasowego projektu przyrodniczego zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne, których motywem przewodnim było drzewo. Nasze działania rozpoczęła scenka dramowa, która uświadomiła dzieciom rolę drzew. W oparciu o różnorodne źródła poznaliśmy budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, dowiedzieliśmy się, co lubią drzewa.

Punktem kulminacyjnym naszych zajęć były zabawy dydaktyczno-badawcze na terenie szkoły. Podczas których rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew i odgadywaliśmy z jakiego drzewa pochodzą zebrane liście. Porównywaliśmy kory i ćwiczyliśmy swoją sprawność fizyczną z udziałem drzewa.

Na zakończenie zajęć wykonaliśmy naszą pierwszą notatkę wizualną na temat zdobytych wiadomości o drzewach.

To były niezapomniane zajęcia, pełne zaangażowania i kreatywności uczniów.