WARSZTATY Z ROBOTYKI LEGO W KLASIE 2 c

Uczniów klasy 2 odwiedzili wyjątkowi goście, animatorzy z firmy Bricks 4 Kidz, którzy zorganizowali warsztaty z LEGO.

W czasie zajęć uczniowie uczyli się czytać ze zrozumieniem instrukcje, budowali modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków LEGO TECHNICS.

Dzięki efektywnej współpracy, kreatywności, sprawności manualnej i myśleniu przestrzennym powstawały niezwykłe modele, które z przyjemnością uczniowie mogli wprawić w ruch.

Takie zajęcie wykorzystują wiedzę z elementów STEM, która łączy wiele dziedzin, a dzieci w sposób praktyczny poznają, poszerzają działania matematyczne, elementy astronomii, prawa fizyki.

Zajęcia były dla dzieci niezwykle cenną lekcją, podczas której uczniowie się uczyli i bawili.

Uczniowie kl. 2c