Szkolny konkurs muzyczno-plastyczny do utworu „Tren ofiarom Hiroszimy” Krzysztofa Pendereckiego dla klas 7

Podczas konkursu muzyczno- plastycznego zrealizowanego we wrześniu 2020 w Szkole Podstawowej nr 28 w Toruniu w klasach 7, uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wrażliwością twórczą na lekcji muzyki, tworząc prace plastyczne do słuchanego utworu Krzysztofa Pendereckiego pt: „Tren ofiarom Hiroszimy”.

Znany polski kompozytor i dyrygent Krzysztof Penderecki zmarł 29 marca 2020 roku w wieku 86 lat zostawiając po sobie bardzo wiele przejmujących utworów m.in. „Tren ofiarom Hiroszimy”, który muzyką obrazuje wybuch bomby atomowej w 1945 na Hiroszimę w Japonii. Uczniowie z naszej szkoły wykazali się tak ogromną wrażliwością, że trudno było wybrać najciekawsze prace.

Jury w składzie: Pani Anita Przybyszewska – Pietrasiak, Pani Grażyna Ratajczak- Nadolska oraz uczniowie – uczestnicy pozalekcyjnych zajęć plastycznych z klas 4 postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Olga Gizler klasa 7c

II miejsce: Nikola Stolarska 7c

III miejsce: Amelia Depczyńska 7c

Wyróżnienia:

Marcelina Piątkowska 7a

Anna Makowska 7b

Zuzanna Górska 7b

Zuzanna Tkaczyk 7d

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych😊