Przygoda z origami w przedszkolu

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w cyklu zajęć z origami z kół (kiri-origami).
Przedszkolaki ćwiczyły umiejętności techniczne jak planowanie, odwzorowywanie  czy wykonywanie układów kół zgodnie z instrukcją, umiejętność posługiwania się nożyczkami poprzez dokładne wycinanie niektórych elementów, dokładność i estetykę, orientację w przestrzeni i umiejętność składania kół.
Te zajęcia plastyczne dawały dzieciom możliwość bycia kreatywnymi i twórczymi. Uczyły właściwego doboru kolorów i stosowania zasady „kontrastu” dla lepszego efektu plastycznego.
A co najważniejsze sukces, czyli piękna kolorowa praca plastyczna-  zawsze był  osiągany!
Zajęcia  z wykorzystaniem origami dostarczały dzieciom wiele radości, poczucia sukcesu i zadowolenia :).
Pani Magda