Działania w ramach programu

SP 28 w sieci ESA
Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA proponuje materiały edukacyjne szczególnie, że sezon grzewczy w pełni. Proponujemy kilka wskazówek i informacji na temat SMOGU i zagrożeń jakie wiążą się z tym zjawiskiem w postaci plakatów i filmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Czystego Powietrza 2022
Dbałość o czyste powietrze powinno być naszym wspólnym działaniem. W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 w ramach Dnia Czystego Powietrza wykonali plakaty dotyczące problematyki SMOGU. Przedstawili na nich zagadnienia:
– czym jest smog?
– co zawiera smog?
– przyczyny smogu
– skutki i konsekwencje smogu dla życia na ziemi
– działania jakie możemy podjąć aby ograniczyć smog
– problematykę zakazu spalania śmieci
– czym jest ślad węglowy?
– jak ograniczyć wpływ smogu na nasze życie i zdrowie
Poniżej prace naszych uczniów!