SOS W SZKOLE

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia br., skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym wychowaniem fizycznym.

W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania. W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń. Wszystkie zadania mają być rejestrowane i raportowane, by realizacja programu pozostawała w zgodzie z założeniami. 

 

 

Szef Projektu: Waldemar Wspaniały

Waldemar Wspaniały – były siatkarz, trener siatkówki, działacz sportowy. Absolwent kierunku trenerskiego Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Karierę rozpoczynał w sosnowieckim MKS-ie. W latach 1966-1979 siatkarz Płomienia Milowice, z którym zdobył Puchar Europy Siatkarzy oraz dwukrotne mistrzostwo Polski. Pan Wspaniały w 2002 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi. Jest pierwszym polskim trenerem, który pokonał reprezentację Brazylii trzy razy podczas Ligi Światowej w 2002, przy czym jako jedyny triumfował nad tym zespołem w jego kraju. Jego wyczyn powtórzył dopiero Andrea Anastasi w 2012 roku. 

Dyrektor Biura: Marek Bykowski

Marek Bykowski – Swoją karierę działacza sportowego zaczynał od klubu AZS AWF Poznań. Obecnie Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Były członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Od 2008 roku Sekretarz Organizacyjny Zarządu PZPS. Od 2006 roku Członek Komisji Rozwoju FIVB.

Szef Szkolenia: Zbigniew Krzyżanowski

Zbigniew Krzyżanowski – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, studia podyplomowe na AWF Gdańsk: specjalizacja „Przygotowanie trenerów do prowadzenia szkolenia zawodników – członków kadry narodowej”. Doświadczony trener ligowy i reprezentacyjny, członek Wydziału Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, autor szeregu artykułów i książek poświęconych nauczaniu dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej oraz filmu Minisiatkówka.

Koordynatorzy regionalni:

Adam Nowik – koordynator regionalny w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, pomorskim. Siatkarz, były reprezentant kraju. W drużynie narodowej rozegrał 67 spotkań. Obecnie jest zawodnikiem pierwszoligowego KA Wanda Instal Kraków.

Adam Kowalski – koordynator regionalny w województwie śląskim, lubuskim, opolskim, dolnośląskim. W latach 2001 – 2004 z sukcesami prowadził reprezentację Polski Juniorów. Obecnie związany z klubem Delic-Pol Norwid Częstochowa.

Grzegorz Wagner – koordynator regionalny w województwie małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim. Były zawodnik najlepszych polskich klubów siatkarskich, wielokrotny reprezentant kraju. Doświadczony trener obecnie związany z Fartem Kielce.

Krzysztof Felczak – koordynator regionalny w województwie mazowieckim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim. Absolwent AWF Warszawa, trener piłki siatkowej I klasy. Trener piłki siatkowej na wielu szczeblach szkoleniowych młodzików, kadetów, juniorów i grup seniorskich od III ligi do Polskiej Ligi Siatkówki i reprezentacji Polski „B” mężczyzn. Autor wielu publikacji z zakresu teorii i metodyki treningu piłki siatkowej.

Koordynatorzy wojewódzcy S.O.S.

mazowieckie

Robert Kupisz (dziewczęta)

Dariusz Fryszkowski (chłopcy)

lubelskie

Jacek Rutkowski (dziewczęta)

Piotr Olejarnik (chłopcy)

podlaskie

Dariusz Jaworowski (dziewczęta i chłopcy)

warmińsko-mazurskie

Mieczysław Korzeniewski (dziewczęta)

Marek Kotulski (chłopcy)

zachodniopomorskie

Jan Staniucha (dziewczęta)

Zdzisław Gogol (chłopcy)

kujawsko-pomorskie

Henryk Borowski (dziewczęta)

Jerzy Komorowski (chłopcy)

wielkopolskie

Janusz Polaszek (dziewczęta)

Andrzej Malczewski (chłopcy)

pomorskie

Stanisław Kwiatkowski (dziewczęta)

Walentyn Stopow (chłopcy)

śląskie

Zbigniew Błaszczak (dziewczęta)

Jacek Sitarek (chłopcy)

lubuskie

Edwin Łazicki (dziewczęta)

Zbigniew Zarzeczny (chłopcy)

opolskie

Lucjan Krakowczyk (dziewczęta)

Roman Palacz (chłopcy)

dolnośląskie

Andrzej Słoka (dziewczęta)

Krzysztof Janczak (chłopcy)

małopolskie

Tadeusz Wcześny (dziewczęta)

Henryk Włodarczyk (chłopcy)

podkarpackie

Piotr Pajda (dziewczęta)

Artur Łoza (chłopcy)

świętokrzyskie

Dariusz Parkitny (dziewczęta)

Dariusz Daszkiewicz (chłopcy)

łódzkie

Marek Hertel (dziewczęta)

Włodzimierz Kurek (chłopcy)