Wizyta funkcjonariuszy Urzędu Celno- Skarbowego i psa w przedszkolu

Wizyta funkcjonariuszy Urzędu Celno- Skarbowego i psa w przedszkolu

30 kwietnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedzili funkcjonariusze Urzędu Celno- Skarbowego z psem Lilą. Lila to pies funkcjonariusz pracujący głównie przy wykrywaniu nielegalnie przewożonych towarów np. tytoniu, środków psychoaktywnych. Pani funkcjonariusz zaprezentowała umiejętności swojej podopiecznej, jej reakcję nie tylko na komendę słowną, ale i na gesty. Lila chodziła przy nodze, na komendę siadała, zostawała, przychodziła, kładła się. Spokojnie obwąchiwała leżące nieruchomo dzieci, dawała się im karmić psimi przysmaczkami i głaskać. Okazało się, że Lila to bardzo mądry pies.

Dzieci z przedszkola rozmawiały z funkcjonariuszami o ich pracy. Oglądały ubranie służbowe funkcjonariuszy oraz akcesoria, których używają w swojej pracy. Przedszkolaki wykazały się wiedzą dotyczącą kontaktów z nieznanym sobie psem, prezentowały jak zachować się przy ataku psa. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły podziękowanie- laurkę.

K. Daniszewska