Wycieczka szkolna dofinansowana środkami z ministerialnego programu pt. „POZNAJ POLSKĘ”.

Wycieczka szkolna dofinansowana środkami z ministerialnego programu pt. „POZNAJ POLSKĘ”.

Wycieczka szkolna w dniach 6-8 czerwca 2022r. dofinansowana środkami z ministerialnego programu pt. „POZNAJ POLSKĘ”.

W dniach 6-8 czerwca uczniowie klas 7a i 7c uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Gdyni i Gdańska. Dzięki dofinansowaniu, które szkoła uzyskała z Ministerstwa Edukacji Narodowej aż 51 uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w tym wyjeździe. Młodzież podczas wycieczki poznawała historię Polski, jej środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki kultury i historii oraz osiągnięcia polskiej nauki. Podczas wycieczki uczniowie m.in. obejrzeli Wystawę Inkluzji w Bursztynie na UG, poznali historyczny układ urbanistyczny Gdyni ( miasto stosunkowo młode, portowe), poznali trudną historię Polski pierwszych momentów II wojny światowej m.in. w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz na Westerplatte.

Dzieci miały szansę także zobaczyć wkład polskich emigrantów w historię Polski w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz delektowali się pięknymi miejscami i niezwykłymi zabytkami starówki miasta Gdańska. W towarzystwie przewodników poznali historię i ciekawostki tych wszystkich odwiedzanych miejsc. Poza tym miło spędzili ze sobą czas m.in. podczas rejsu między Gdańskiem a Westerplatte oraz mogli delektować się widokiem polskich plaż nad Morzem Bałtyckim. Podczas wycieczki nasi uczniowie świetnie się bawili i integrowali w zespołach klasowych. To była wspaniała wyjazd…

Ogromne podziękowania dla opiekunów wycieczki p. Beaty Pietruszkiewicz- współorganizatora, p. Renaty Kaczmarek i p. Magdaleny Kluzińskiej. które sprawowały wspaniałą opiekę nad naszymi uczniami. Ogromne podziękowania dla wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w tej wspaniałej wyprawie.

Joanna Sujkowska-Drążkiewicz.