WIZYTA DRUGOKLASISTÓW W KSIĄŻNICY KOPERNIKAŃSKIEJ

Uczniowie klasy 2 c wybrali się na zajęcia warsztatowe do biblioteki Książnicy Kopernikańskiej, aby poznać zawód bibliotekarza i funkcjonowanie biblioteki, zasady korzystania z książek Celem tych zajęć było również rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła księgozbiór dla najmłodszych.

Podczas wizyty dzieci uczyły się kodować i programować z robotem edukacyjnym -Photon.

Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.