DOCENIAJ, A NIE OCENIAJ- debata wojewódzka

DOCENIAJ, A NIE OCENIAJ – debata wojewódzka

Dn. 28 kwietnia Fundacja Szkoła Bez Ocen zorganizowała w Toruniu wojewódzką debatą o ocenianiu, pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28, p. Karolina Ciechowska – Neumann,                             wraz z 2 nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej: Magdaleną Bartoszyńską oraz Beatą Skubaczewską, uczestniczyła w szerokiej dyskusji na temat oceniania, rozwoju nowoczesnej szkoły, w której można pracować bez ocen cyfrowych.

Niezwykle interesujący był wykład,  Prof. dr hab. Romana Lepperta z UKW                        w Bydgoszczy. Funkcje i cele oceniania wspierającego ucznia w rozwoju  przedstawiła p. Maria Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty oraz p. Jarosław Durszewicz.  Pani Justyna Cholewińska, na przykładzie norweskiego systemu edukacji pokazała, że w norweskich szkołach, które do klasy 7 pracują bez stopni, dzieci są szczęśliwe. Cudowne nauczycielki ze SP nr 4 w Chełmnie pokazały jak zacząć przygodę oceniania bez cyfr.

Z otwartej dyskusji, składającej się z 10 ekspertów jednogłośnie wybrzmiał wniosek: prowadzenie szkoły bez ocen wymaga zaangażowania całego zespołu i jest procesem, ale wartym podjęcia tego wysiłku.

To był wyjątkowy dzień. Pełen inspiracji, mądrości, radości i nadziei na przyszłości, na zmianę na lepszą szkołę.