Finał „Szlachetnej Paczki” w naszej szkole !!!

Czujemy się dumni i szczęśliwi, że jesteśmy częścią pięknej, ogólnopolskiej inicjatywy „Szlachetna Paczka”. W tym roku także my chcieliśmy poczuć tę niezwykłą magię świątecznego pomagania. Ofiarność Dzieci, Rodziców, Nauczycieli i Pani Dyrektor przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromne podziękowania składamy dla Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Udało się stworzyć 29 prezentów dla naszej seniorki z żywnością, środkami czystości, ubraniami, prezentami od serca oraz wymarzonym odkurzaczem, podarowanym przez Kogoś z Rodziców. Szczególne podziękowania składamy Paniom wychowawczyniom klas 0-3, które pięknie przekazały ideę Szlachetnej Paczki swoim uczniom, czego efektem było niezwykłe zaangażowanie Dzieci i Rodziców w ten nasz „magiczny szkolny cud”.

Podczas tych kilku dni zebraliśmy aż 1553, 91 zł., z tej kwoty kupiliśmy ciepły koc, komplet ręczników, termofor, piękny wazon oraz dokupiliśmy artykuły spożywcze, którym było najmniej lub ich brakowało. Po konsultacjach, w tym z woluntariuszem oraz organizatorem tej inicjatywy w naszym okręgu, podjęliśmy decyzję, że pieniążki, które zostały w kwocie 1000 zł. przekazaliśmy w całości Pani Łucji na opłacenie rachunków, leki, obuwie zimowe i inne potrzeby. Wszyscy dorośli dali przepiękny przykład naszym dzieciom, jak nie być obojętnym na drugiego człowieka. To piękny gest. Dziękujemy. Ogromne podziękowania składamy także wspaniałym uczniom naszego, szkolnego wolontariatu. Ich zaangażowanie, poświęcony czas , pomoc na każdym etapie akcji, to nasza ogromna radość i duma z naszych wspaniałych uczniów. W piątkowy wieczorów, kiedy byliśmy już prawie gotowi, wszystkie prezenty zostały popakowane i akcja powoli dobiegała do końca wraz z wolontariuszami czuliśmy wszyscy żal, że to już koniec, a jednocześnie niezwykłe uczucie ogromnej satysfakcji, że było warto i dla takich chwil chce się żyć. Mamy ogromną nadzieję, że nasza inicjatywa spowoduje, że Pani Łucja w te święta Bożego Narodzenia będzie się uśmiechać… Wszystkim i każdemu z osobna przekazujemy ogromne „DZIĘKUJĘ”.