WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Uczniowie klasy 1 c wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej- Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3 w Toruniu.

Dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Niesamowita atrakcją była możliwość założenia hełmu strażackiego oraz spróbowania lania wody wężem strażackim.

To była bardzo ciekawa i pożyteczna lekcja. Serdecznie dziękujemy podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie.