WODNE EKSPERYMENTY W KLASIE 1c

Uczniowie kl. 1 c, w ramach innowacji pedagogicznej „Klasowe laboratorium – doświadczenia przyrodnicze”, postanowili odkryć tajemnice wody. Zorganizowane zajęcia wyzwoliły u uczniów chęć do działania, zaangażowania. Sprowokowały uczniów do stawiania wodnych pytań typu: „dlaczego woda jest mokra?”, „dlaczego olej pływa?”.

Pracując zespołowo uczniowie wykonywali doświadczenia w zakresie:

– co się rozpuszcza w wodzie, a co nie?

– co pływa, a co tonie?

– jak wygląda woda?

Zabawy było, co niemiara, a przy tym uczniowie starali się ustalić wyniki uzyskane podczas eksperymentów wodnych. Wnioski z doświadczeń prezentowali tworząc wizualne notatki-mapę myśli. Zajęcia o charakterze badawczym dają dzieciom namiastkę pracy przyrodnika-badacza.

Doświadczenia wodne uczniowie przeprowadzali współpracując z nauczycielem chemii – p. D. Kowalską, której dziękujemy!

Uczniowie kl.1 c