Zajęcia przyrodnicze „PŁAZY POLSKI”

Uczniowie kl.1 c uczestniczyli w zdalnych warsztatach przyrodniczych, prowadzonych przez Szkółkę Leśną Barbarka, w ramach projektu „ Ochrona różnorodności biologicznej poprzez edukację przyrodniczo – ekologiczną w ośrodku edukacji terenowej w rezerwacie przyrody „Las Piwnicki”.

Podczas zajęć pierwszaki dowiedziały się, jakie zwierzęta należą do płazów, czym wyróżniają się płazy spośród innych zwierząt, jakie płazy i kiedy można spotkać na terenie Szkółki Leśnej.

Nauka odbywała się poprzez różnorodne formy: zgadywanki, rebusy, edukacyjny film przyrodniczy, zadania sprawdzające pamięć i spostrzegawczość.

Udział w warsztatach daje uczniom możliwość chętniejszego przyswajania wiedzy z zakresu przyrody.