Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach IV-VIII

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI został ustalony w tym roku na dzień 8 lutego.

W naszej szkole pracowaliśmy jednak cały miesiąc.

Z tej okazji uczniowie różnych klas wykonywali zadania. Zaangażowała się cała społeczność naszej szkoły. Klasy młodsze słuchały słuchowiska: „Sieciaki – misja bezpieczny internet” i wypełniały kartę pracy, klasy starsze i chętne osoby z klas młodszych wykonały plakaty dotyczące domowych zasad ekranowych.

Klasy 8 zrealizowały projekt w arkuszu kalkulacyjnym.

Zadanie klas 8 polegało na ustaleniu, jak wyglądała uczniowska aktywność w ciągu tygodnia. Każda osoba zebrała swoje dane tygodniowe, opracowała i po tygodniu wspólnie z grupą wykonała jeden projekt.

Uczniowie porównywali jak najwięcej danych, np. ile godzin, jaka działalność im zajmowała (czytanie, sport, gotowanie, nauka, gra na komputerze, FB, sen, oglądanie TV, sprzątanie, itp.). Ponadto uczniowie dokonali porównania czasu spędzanego na wybranej aktywności w grupie oraz przeanalizowali, co robią dobrze, co należy zmodyfikować, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Na koniec każda grupa napisała wnioski.

Dla rodziców także przygotowaliśmy film.

Link do filmu: https://youtu.be/WtdamJ51rqA
Domowe Zasady Ekranowe | Łukasz Wojtasik

Niektóre prace zostały wywieszone na dwóch tablicach przed salą informatyczną. Następne czekają na swoją kolej 😉

Przykładowa tabela:

Violetta Katarzyńska