Święto Niepodległości klasy 4-8

Święto  Niepodległości.

W dniu 9 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia byliśmy ubrani na galowo, mieliśmy przypięte kotyliony w barwach biało-czerwonych. Klasy 4-8 uczestniczyły w akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowała klasa 4b. Podczas akademii został wniesiony sztandar, odśpiewaliśmy uroczyście hymn państwowy, przypomnieliśmy sobie trudne losy historii polskiej oraz wysłuchaliśmy przepięknych pieśni patriotycznych oraz piosenek o tematyce patriotycznej. Były też wystąpienia solistek. Obejrzeliśmy także tanieć z flagami w wykonaniu uczennic z klasy 4b.

Pod koniec  akademii mieliśmy okazję porozmawiać chwilę na temat Święta Niepodległości, rozmawialiśmy o samym Dniu Niepodległości, o losach historii polskiej oraz o tym, czym dziś dla nas  jest patriotyzm… Szkoła została udekorowana pracami uczniów, które dzieci wykonywały już od tygodnia, były to plakaty i kartki okolicznościowe upamiętniające 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. To był biało-czerwony, niezwykle wzruszający dzień….

Bardzo dziękuję, Joanna Sujkowska-Drążkiewicz