Twój Głos ma znaczenie – czyli prawybory w naszej szkole.

Twój Głos ma znaczenie.

We wtorek 10 października br. nasi uczniowie  klas 7 i 8 pójdą do urn. Prawybory szkolne są uwieńczeniem naszych działań w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „MŁODZI GŁOSUJĄ”. Szkolne wybory, które odbędę się w naszej szkole 10 października,  tego samego dnia odbywają się także w wielu polskich szkołach, które zadeklarowały udział w projekcie.  Przypominany, że prawybory nie mają charakteru agitacyjnego.  Ich celem jest wzmocnienie w uczniach postaw obywatelskich, zwłaszcza świadomość udziału w wyborach,  zapoznanie się z regulaminem i ordynacją wyborczą, poznanie programów partii politycznych. Tego dnia chętni uczniowie poczują się, jak na prawdziwych wyborach. Muszą mieć ze sobą dokument tożsamości, pobiorą kartę wyborczą i oddadzą swój głos.

W myśl edukacji obywatelskiej poprzez tę symulację wyborów,  chcemy wzbudzać w naszej młodzieży przeświadczenie, że ich „Głos ma znaczenie”, by kiedyś w przyszłości chętnie brali udział w życiu obywatelskim.

Wyniki szkolnych prawyborów podamy dopiero po ogłoszeniu wyników rzeczywistych wyborów do parlamentu, czyli po 16 października.

„Twój Głos ma znaczenie”.

Nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie.