Wycieczka do Krakowa w dniach 8-10 maja

Wycieczka do Krakowa w dniach 8-10 maja.
Uczniowie klas 8a i 8c oraz kilkoro uczniów z innych oddziałów naszej szkoły uczestniczyło w 3-dniowej wycieczce do Krakowa. Podczas pobytu w tym pięknym mieście udało nam się zobaczyć wiele ciekawych miejsc, m.in. przepiękny krakowski rynek, sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, delektowaliśmy się piękną ulicą Floriańską, poznając historię poszczególnych jej fragmentów i kamienic. Poznaliśmy także historię Bramy Floriańskiej oraz barbakanu. Zachwycaliśmy się fasadą Kościoła św. Piotra i Pawła, mijaliśmy muzeum Jana Pawła II, przechadzaliśmy się Traktem Królewskim oraz podziwialiśmy piękne drzewa i roślinność Krakowskich Plantów. Widzieliśmy dom Jana Matejki oraz Muzeum Wyspiańskiego oraz Dom Czartoryskich. Mieliśmy szansę zobaczyć Uniwersytet Jagielloński. Ogromne wrażenie na naszych uczniach zrobił Wawel, zwłaszcza jego sale królewskie oraz przepiękny dziedziniec. Weszliśmy także na Kopiec Piłsudskiego i zwiedziliśmy żydowską dzielnicę Kazimierz, poznając jej historię, a nawet muzykę. Obejrzeliśmy żydowski cmentarz oraz patrzyliśmy na synagogi, których jest tam klika. Zachwycaliśmy się pięknem natury w Ojcowskim Parku Narodowym oraz zwiedziliśmy zamek na Pieskowej Skale. Widzieliśmy wapienną skałę, która od kształtu, jaki ma zwana jest „Maczugą Herkulesa”. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Częstochowie i usłyszeliśmy historię zakonu Paulinów i poznaliśmy historię sanktuarium, budowli Jasnej Góry oraz obrazu Matki Boskiej. Dla niektórych dzieci to miejscu wielkiego kultu religijnego, a dla innych bardzo interesujący zabytek polskiej kultury i historii. Nasza wycieczka to także pięknie, bezpiecznie i mądrze spędzony czas, podczas którego uczniowie naszej szkoły mieli szansę pobyć razem i pięknie się integrować.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za wspaniałe zachowanie, zachowywanie bezpieczeństwa w każdym miejscu naszej wycieczki.
Bardzo Dziękujemy😊.