DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W PRZEDSZKOLU

Dzieci z oddziału przedszkolnego tym roku DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU obchodziły przez cały tydzień.

Przedszkolaki poznały robocika Necia, dowiedziały się czym właściwie jest Internet oraz uczyły się, jak bezpiecznie korzystać z Sieci.

Najmłodsi oglądali zabawne bajki edukacyjne z serii „Owce w sieci” i filmiki z kanału Da Vinci; wzięły udział w zabawach ruchowych, dyskutowały, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenkę. Grupa, wspólnie z nauczycielem, stworzyła plakat podsumowujący cykl zajęć.

DBI ma na celu, przede wszystkim, inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W naszej szkole uczymy się bezpiecznie korzystać z Internetu już od przedszkola.

Katarzyna Daniszewska