Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody przypada 22 marca. W tym dniu dzieci w przedszkolu rozmawiały o wodzie – jej znaczeniu dla naszej planety, a przede wszystkim o jej nadmiernym zużyciu i różnych możliwościach ograniczenia tego zużycia (zarówno w domu, jak i w przedszkolu). W ramach projektu realizowały zajęcia „Mamo, Tato- wolę wodę”. Poznały wiele sposobów na wprowadzenie dobrych praktyk polegających na oszczędzaniu wody. To od Was zależy, ile i jakie to będą nawyki. Ważne natomiast jest to, aby nie było to jednorazowe działanie, ale długoterminowa inicjatywa, która przerodzi się w nawyk.
Apel Światowego Dnia Wody: Zamieńmy jednorazowe, plastikowe butelki na wodę na takie wielokrotnego użytku, w które można wlać filtrowaną wodę z kranu.
Pani Magda