PIERWSZAKI Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE EDUKACYJNYM „BABALUDA”

Uczniowie klas pierwszych wybrali się na klasową wycieczkę do wiejskiego gospodarstwa edukacyjnego „Babaluda”. Jest to miejsce, w którym dzieci mogły zobaczyć polskie rasy zwierząt hodowlanych, stare eksponaty z gospodarstwa wiejskiego oraz dowiedzieć się, jakie zwierzęta hodowali nasi prapradziadowie: kaczki staropolskie, owce pomorskie, merynosy barwne oraz skudde i kozy barwne uszlachetnione.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Tradycja w mleku zamknięta” podczas których zdobyli wiadomości temat właściwości prozdrowotnych mleka, zapoznali się ze sprzętami służącymi niegdyś do produkcji masła i sera w gospodarstwie wiejskim, zobaczyli tradycyjny procesu powstawania masła i twarogu, ubijanie masła w maselniczkach.

Pobyt w gospodarstwie Babaluda to nie tylko zajęcia przyrodnicze, ale niezapomniana zabawa oraz harce po wielkiej łące.