Projekt programu grantowego mPotęga w SP 28!

mPotęga to program grantowy Fundacji mBanku, który ma za zadanie zachęcić rodziców i młodych pasjonatów matematyki do kreatywności. Finansuje on projekty, których celem jest innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.

,,Misz-mat, czyli kolekcja zadań i łamigłówek dla uczniów (nie tylko) szkół podstawowych” to tytuł projektu, który realizowany będzie w naszej szkole od września w ramach VII edycji mPotęgi.

Głównym założeniem projektu jest ukazanie uczniom i rodzicom praktycznej strony matematyki oraz pokazanie, że matematyka jest dostępna i przystępna dla wszystkich. Dzięki projektowi uczniowie nabędą i rozwiną umiejętności tworzenia i rozwiązywania zadań tekstowych oraz łamigłówek logicznych.

,,Misz – mat, czyli kolekcja zadań i łamigłówek dla uczniów (nie tylko) szkół podstawowych” to zbiór zadań i łamigłówek stworzony przez uczniów i rodziców dla całej społeczności szkolnej. Dedykowany jest uczniom klas IV – VI. To oni będą tworzyć zestawy rebusów, zagadek, łamigłówek, zadań, które uświetnią ilustracjami. We wszystkich Ich działaniach będą mogli towarzyszyć Uczniom Rodzice podczas zajęć w naszej placówce. Serdecznie zapraszamy do współpracy już od września!!

*Informacje na temat realizacji projektu przekazane będą na pierwszym spotkaniu z Rodzicami.

Koordynatorem projektu w naszej placówce jest p. Anna Fryś

https://www.mbank.pl/mfundacja/mpotega/program/