Solidarni z Ukrainą

„ Pomoc dla Ukrainy”.
W odpowiedzi na ostatnie, przerażające wydarzenia w Ukrainie, których jesteśmy świadkami w ostatnich kilku dniach, czujemy, że nie możemy, a przede wszystkim nie chcemy pozostać obojętni. Dziś bez wielkich słów, chcę prosić Państwa o włączenie się w toruńską inicjatywę zbiórki potrzebnych artykułów na rzecz mieszkańców Łucka, konkretnego miasta ukraińskiego. Jest to miasto partnerskie Torunia. W naszej szkole od poniedziałku będziemy zbierać wymienione niżej artykuły. Będą ustawione kosze, jak zawsze w holu pod „Serduszkiem Tolerancji”. Ważne by rzeczy, artykuły, które zbieramy były nowe lub w bardzo dobrym stanie. To prośba organizatora. Wiem, że dzieci ze szkolnego wolontariatu są gotowe do działania i pomocy.

Potrzebne artykuły:
• środki higieny osobistej,
• bieliznę,
• pieluchy,
• koce,
• śpiwory,
• ciepłą odzież dla dzieci i dorosłych.
Katalog potrzebnych rzeczy może zostać rozszerzony, o ile zajdzie taka potrzeba.

Rzeczy uzyskane podczas zbiórki trafią przede wszystkim do mieszkańców Łucka. Mogą też zostać przekazane innym obywatelom Ukrainy, którzy opuścili swój kraj ogarnięty wojną i szukają schronienia w naszym mieście.

Zbiórkę koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Toruniu.
Ewentualne pytania w sprawie zbiórki można kierować na adres: torunukrainie@um.torun.pl
https://www.torun.com.pl/91158/zbiorka-dla-mieszkancow-lucka
„Wszyscy jesteśmy i pozostańmy solidarni z Ukrainą”.
Pozdrawiam serdeczne, opiekun SU : Joanna Sujkowska-Drążkiewicz.