Laboratorium Przyszłości Październik 2023

Październik 2023

LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 2023

W październiku dzieci z klas podstawowych (klasy czwarte i piąte) miały okazję zapoznać się z fascynującym światem drukarki 3D. To wyjątkowe doświadczenie pozwoliło im na poznanie nowoczesnej technologii i zrozumienie, jak działa ten innowacyjny sprzęt.

Podczas warsztatów, uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się dokładnie drukarce 3D i zobaczyć, jak ta zaawansowana maszyna jest w stanie tworzyć trójwymiarowe przedmioty. Dzieci były zachwycone możliwościami, jakie niesie ze sobą ta technologia, oraz dowiedziały się, że można nią drukować różnorodne przedmioty, od zabawek po narzędzia.

Starsi uczniowie, z różnych grup wiekowych, również mieli możliwość zobaczenia, jak działa drukarka 3D, co stanowiło znakomitą okazję do poszerzenia wiedzy i rozwijania zainteresowań technologicznych.

#laboratoriaprzyszłości

#laboratoriaprzyszlosci

https://www.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci

Przygotowujemy posiłek 

Klasa 6c w ramach zajęć technicznych przygotowała dla siebie II śniadanie. Były gofry, naleśniki, wrapy i koktajle. Uczniowie wykorzystywali w pracy urządzenia kupione w projekcie Laboratorium przyszłości. Było pysznie, a zapach kusił pozostałych uczniów w szkole.

#laboratoriaprzyszłości

#laboratoriaprzyszlosci

https://www.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci

UCZNIOWIE 2A W PRACOWNI TECHNICZNEJ
Każdy uczeń w SP 28 wie, jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też, uczniowie klasy 2a, na podsumowanie KOLOROWEGO OWOCOWO- WARZYWNEGO TYGODNIA zrobili pyszną i zdrową sałatkę owocową.
      Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą, zwłaszcza dlatego, że pracowaliśmy w pięknej szkolnej pracowni technicznej. Uczniowie przygotowali się do tego zadania solidnie. Każdy przyniósł z domu potrzebne akcesoria i różne owoce. Owoców było mnóstwo 😊, a sałatki były pyszne! Dzieci uznały, że to ich najlepsze śniadanie jedzone w szkole.