Laboratorium Przyszłości – Wrzesień 2022

WRZESIEŃ 2022

Lekcja biologii w klasie 7a,7b. Szkielet człowieka. Obserwacje mikroskopowe tkanki kostnej.
Uczniowie w czasie zajęć korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”
Lekcja biologii w klasie 7a 7b. Mięśnie szkieletowe i ścięgna. Obserwacje mikroskopowe na sprzęcie zakupionym w ramach projektu Laboratorium Przyszłości
DRUGOKLASIŚCI PROGRAMUJĄ ROBOTY

Uczniowie klasy 2, w  ramach edukacji informatycznej rozwijali swoje kompetencje związane z technologami informacyjno-komunikacyjnymi, poprzez programowanie wizualnie prostych sytuacji,  pojedynczych poleceń oraz ich sekwencji sterujących obiektem na ekranie tabletu.

Bardzo dobrym narzędziem do nauki programowania poprzez zabawę i pokazania, że stworzenie programu nie kończy się na ekranie urządzenia, są roboty, które należy wcześniej zbudować według podanej instrukcji.  Roboty wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Wykonują one „na żywo” polecenia zaprogramowane na ekranie tabletu. Dzieci w trakcie pracy korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Udział w takich zajęciach sprzyja budowaniu umiejętności współpracy podczas pracy grupowej.

Klasa 7a i 7b podczas lekcji chemii badała różnicę gęstości roztworów, w zależności od ilości dodanej substancji. Podczas zajęć wykorzystano sprzęt laboratoryjny zakupiony w ramach programu
Klasy piąte na technice zapoznały się z różnymi rodzajami papieru. Od zwykłej kartki po karton. Wykonywały doświadczenia z wykorzystaniem nożyczek, nożyka do tapet sprawdzając własności poszczególnych rodzajów papieru. Poznały nowe przyrządy: taker oraz laminarkę.

W ramach tych zajęć dzieci korzystały ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Klasa 3c miała zajęcia w sali programowania.