Ramowy rozkład dnia

oddziału przedszkolnego SP 28 w Toruniu

Przebieg dnia

6:30 – 8:00 Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze. Inicjowanie rozmów z dziećmi, zabawy dowolne – stwarzanie sytuacji zabawowych sprzyjających realizacji pomysłów dzieci, czynności porządkowe.
8:00 – 9:00 Ćwiczenia poranne. Zabawy ruchowe ze śpiewem lub przy muzyce. Czynności higieniczne i samoobsługowe – przygotowanie do posiłku; 1 śniadanie, religia (wtorek, środa)
9:00 – 10:30 Realizacja zajęć edukacyjno – wychowawczych z całą grupą w oparciu o podstawę programową cz.1, zabawy przy muzyce; organizowanie zabaw twórczych, ruchowych zgodnie z tematyką zajęć; swobodne zabawy dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela; Zajęcia języka angielskiego (poniedziałek, czwartek)
10:30 – 11:30 Zajęcia grafomotoryczne; realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości o zdrowie – przygotowanie do posiłku;

2 śniadanie

11:30 – 13:00 Zajęcia w grupach lub zespołach (grafomotoryka, bajkoterapia, origami); czynności samoobsługowe przed wyjściem (nauka ubierania się, zapinanie guzików); zabawy swobodne na placu zabaw, zajęcia ruchowe, spacery; zestaw ćwiczeń gimnastycznych (czwartek);
13:00 – 13:30 Zabawa dowolna według zainteresowania dzieci; czynności porządkowe i organizacyjne.
13:30 – 14:30 Czynności higieniczne – przygotowanie do posiłku; obiad. Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami; kulturalne zachowanie się przy stole.
14:30 – 15:00 Relaks z książką – słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, muzyki poważnej.
15:00 – 16:30 Zabawy inspirowane przez dzieci w wybranych kącikach zainteresowań, zabawy swobodne przy niewielkim udziale nauczyciela, porządkowanie sali; rozchodzenie się dzieci.