PAŹDZIERNIK 2020 – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycyjnie od kilku lat, w miesiącu październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie dla klas 4-6 pt: „Moja wymarzona biblioteka”. Do końca października uczniowie mogą wysyłać przez Dziennik do biblioteki opis swojej wymarzonej biblioteki. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na stronie szkoły i nagrodzone 😊

Biblioteka w naszej szkole na czele z Panią Grażyną i Panem Jackiem bardzo zachęca was wszystkich do zamawiania przez Dziennik elektroniczny książek, które będą dostarczone do sali lekcyjnej (proszę pisać imię i nazwisko oraz klasę). Czytanie książek ma wiele zalet: rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, pozwala rozumieć siebie i świat, towarzyszy w radości i w chwilach smutku, bawi do łez, a czasem wzrusza, jest naszym przyjacielem na dobre i złe chwile. W czasie słuchania lub czytania jednej opowieści powstają w naszym mózgu kilometry nowych autostrad, którymi będą podróżowały obrazy, zdarzenia, informacje i skojarzenia, ponieważ mózg pracuje wtedy na pełnych obrotach, tworzy nowe połączenia między miliardami nowych komórek nerwowych, z których każda od tej pory będzie mogła komunikować się z dziesiątkami tysięcy innych. A to wszystko dzięki czytaniu😊 Kornel Makuszyński pisał: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens”.

Zachęcamy do poszukiwania własnych tytułów, które ubarwią wasza codzienność i będą kojarzyć się z przyjemnością 😊