Akcja „Śniadanie Daje Moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie z klas 0 -3 w naszej Szkole wraz z wychowawczyniami przystąpili do akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Uczniowie 2c, z klasy p. Beaty Wengierskiej, nie dość, że przygotowali wspólne śniadanie to jeszcze wszyscy postarali się, aby ich kanapki wyglądały  niecodzienne i pysznie.

Klasa 2a, p. Bożeny Woźniak z wielkim zaangażowaniem przygotowała pyszne i kolorowe śniadanie, a dzień wcześniej dzieci rozmawiały także o przetworach owocowo- warzywnych i przygotowaniu zapasów zimowych.

Klasa 3b, p. Ewy Łuczak, miała cały cykl zajęć o zdrowym odżywianiu. Dzieci robiły surówkę warzywną, masło, poznawały smaki serów ( przy tej okazji poznały zawód serowara), robiły też sałatkę owocową no i przygotowały wspólne śniadanie,  które wszystkim dało moc.

Dzieci z oddziału przedszkolnego z p. Katarzyną Daniszewską dzień zaczęły wspólnym śniadaniem. Potem były rozmowy o zdrowym odżywianiu; maluchy omówiły 12 zasad zdrowego odżywiania, a przy wesołych piosenkach poznały piramidę żywienia. Przedszkolacy wykonali plakat, na którym zamieścili produkty, które warto jeść na śniadanie.

Poniżej fotorelacja z Dnia „ŚNIADANIE DAJE MOC”.

K.Daniszewska