Czytelniczy projekt klasy 3 c

Nasza klasa wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Wspólnie ustaliliśmy projekt i jego hasło to: „Książki, o psach czytamy, bo bardzo je kochamy.” Z biblioteki szkolnej każdy z nas wypożyczył książkę o psie. Z wielką ochotą zabraliśmy się do ich czytania. W trakcie naszych zajęć gośćmi w klasie byli: mama Zuzi, tata Oliwii oraz babcia Weroniki, którzy również czytali nam książki o przygodach psów.
W środę 23.10.2019r. byliśmy na zajęciach w bibliotece osiedlowej. Tam również jest mnóstwo lektur o psach. Niektóre dzieci z naszej klasy korzystają z tego księgozbioru, gdyż są w tej bibliotece zapisani. Na zajęciach bibliotecznych układaliśmy przysłowia związane z psami.
25 października był Dzień Kundelka
W ten dzień każdy z nas prezentował swoją przeczytaną książkę o psie, aby zachęcić dzieci do ich przeczytania.  W „Lekturniku” zapisaliśmy metryczkę książki i napisaliśmy kilka zdań na jej temat oraz wykonaliśmy rysunek. W tym dniu z okazji Dnia Kundelka została ogłoszona w naszej szkole dla kl.0 -3 akcja „Pomóż kotu i psisku, które mieszkają w schronisku.” My do tej akcji się przyłączamy i zbieramy złotówki do klasowej skarbonki na pomoc dla zwierząt.
Tak, zakończyliśmy październikowy projekt czytelniczy. Dołączamy rysunki z naszej czytelniczej pracy.
No i czytamy dalej …zachęcamy wszystkie dzieci do lektury w jesienne dni.
Uczniowie kl.3c