Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 13 z wizytą w klasie 1 C

4 grudnia grupa „Kosmonautów” z Przedszkola Miejskiego Nr 13 odwiedziła klasę 1 c. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania szkoły. Każdy pierwszoklasista dostał pod opiekę młodszego kolegę lub koleżankę. Odwiedziliśmy świetlicę szkolną, oddział przedszkolny, bibliotekę oraz stołówkę.

Kolejnym etapem naszego spotkania były zajęcia na temat Dnia Górnika zwanego „Barbórką”, wspólnie odkrywaliśmy atrybuty zawodu górnika. Dzieci oglądały grudki węgla kamiennego, soli, sprawdzały ich właściwości. Dowiedziały się jak powstaje węgiel. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili inscenizację wiersza pt. „Węglowa rodzinka”. Na koniec dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną „wagoniki” oraz odbył się quiz wiedzy n/t zdobytych wiadomości.

Zajęcia zakończyły się w miłej atmosferze słodkim poczęstunkiem i małymi podarkami.

Wychowawca

Anna Miedzińska