Dzień Dziecka w klasie 1 A

DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca – to ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI. W takim dniu nie ma mowy o typowych lekcjach w szkole. Klasa 1a spędziła ten dzień na świeżym powietrzu ( na szczęście pogoda dopisała!). Po powitaniu w klasie dzieci otrzymały słodki oraz owocowy podarunek. Był także film pt. ” Dzień Dziecka”, z którego dzieci dowiedziały się, że życie dzieci w różnych zakątkach świata jest bardzo odmienne. Ale choć na świecie dzieci mają różne warunki życia i rozwoju – wszystkie lubią się bawić i śmiać; mają swoje marzenia i pragnienia; zadają wiele pytań i … chętnie bujają w obłokach.  Wszystkie dzieci są wspaniałe i kochane!
Następnie klasa 1a podczas zajęć sportowych jeździła na hulajnogach i deskorolkach. Po wspólnej sportowej zabawie – był piknik na trawie. Wspólny pobyt na świeżym powietrzu zakończył się „czytaniem na trawie”. Każde dziecko czytało przez ok. 15 minut swoją ulubioną książkę.
Czas szybko minął – szkoda, bo to był bardzo przyjemny dzień w szkole!
Marta Stankowska i Bożena Woźniak