Konkurs plastyczny pt. „Na drodze świeć przykładem”

W październiku 2020r. uczniowie z klas 1-8 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Na drodze świeć przykładem”.  Konkurs ten był szkolnym etapem do konkursu plastycznego dla dzieci z cyklu „Z bezpieczeństwem za pan brat” zorganizowanego przez WORD w Toruniu.

Celem konkursu była popularyzacja zasad i przepisów ruchu drogowego oraz propagowanie bezpiecznego zachowania i poruszania się po drogach. Przypomnienie, że pieszy wyposażony w odblask widoczny jest na drodze nawet z odległości 150m.  To może uratować pieszemu życie!

Deszcz, śnieg, mgła czy szybko zapadający zmrok ograniczają szybkość reakcji kierującego. Ciemna odzież pieszego również wpływa negatywnie na widoczność na drodze… nawet w mieście. Kamizelka odblaskowa, opaska, breloczek, czy nawet zwykła latarka sprawiają, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze nawet tej osiedlowej będziemy widoczni dla jadącego kierowcy. Czasami przy słabo oświetlonych przejściach dla pieszych w trakcie wieczornych spacerów będziemy widoczni – będziemy bezpieczni.

Pamiątkowe dyplomy oraz upominki otrzymują  następujący laureaci szkolnego konkursu plastycznego:

I miejsce: Nikola Stolarska z kl. 7c

II miejsce: Anastazja Sulecka oraz Zosia Domaradzka z kl.1b

III  miejsce: Blanka Boniecka z kl. 2a

Wyróżnienie otrzymali:

Kinga  Kowalska z kl. 5a  oraz  Szymon Domżalski z kl. 6c.

Serdecznie  Uczestnikom  GRATULUJEMY!!!

Organizatorki: Magdalena Łuczyńska, Maria Neumer, Ewelina Inczedy.