Pierwszy projekt edukacyjny „BOCIAN” – klasa I A

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY I A

Uczniowie klasy 1a wykonali swój pierwszy projekt edukacyjny „BOCIAN”.

Temat projektu związany był z tym, o czym mówiliśmy na lekcjach – a były to ptaki powracające na wiosnę do naszego kraju. Chcieliśmy sprawdzić, co wiemy o bocianach, a czego jeszcze możemy się dowiedzieć. Wspólnie stworzyliśmy „siatkę projektu”, która wyznaczyła nam cele- cele edukacyjne określające, czego uczniowie się dowiedzą, co nauczą się robić. W kolejnym kroku podzieliliśmy zadania, jakie mają wykonać uczniowie. Dalej było jeszcze przyjemniej…Uczniowie pracowali w parach lub grupach 3–5 osobowych. W takich małych zespołach uczniom łatwiej było dzielić się zadaniami. Samodzielna praca uczniów polegała na zbieraniu, analizowaniu i selekcji informacji z różnych źródeł (książek, albumów przyrodniczych, Internetu, filmów edukacyjnych) oraz na opracowaniu swojej prezentacji (u nas była to najczęściej forma małych plakatów). Na końcu uczniowie publiczne przedstawili rezultat swojego projektu edukacyjnego. W holu głównym szkoły zaprezentowali materiał końcowy projektu w postaci plakatu wzbogaconego pisemnymi opisami.

Brawo 1a! Jestem z Was dumna 😊 Wychowawczyni.