Projekt „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”

Uczniowie kl. II b we wrześniu przystąpili do realizacji edukacyjnego projektu „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł”  stworzonego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Działania projektowe były realizowane przez cały rok szkolny.

Głównym założeniem projektu było rozwinięcie w uczniach postawy przedsiębiorczości, bazując na bajkowych bohaterach! Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat mechanizmów ekonomicznych i rynkowych. Jej fundamentem jest umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania.

Poprzez udział w realizowanych zajęciach, uczniowie rozwijali ważne kompetencje społeczne, takie jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia. W ramach projektu dzieci wspólnie planowały i realizowały wydarzenia projektowe, skierowane do wybranej grupy oraz poznawały różne aspekty oraz etapy procesu dążenia do celu.

W ramach projektu nauczyciel zrealizował cykl 8 scenariuszy lekcji.

Gratuluję Uczniom kl. II b zaangażowania i wytrwałości

w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu kompetencji społecznych.

Wychowawca kl. II b

DYPLOM