Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia w klasie 3 b

Miesiąc grudzień jest pięknym czasem, gdyż czekamy z niecierpliwością na święta Bożego Narodzenia. W klasie 3b był to okres wyjątkowej pracy, gdyż przygotowywaliśmy się do świąt w szczególny sposób, ze względu na czas pandemii.

Dzieci zrobiły piękne Mikołaje z kolorowego papieru oraz skarpety. Poznały sposób pakowania prezentów oraz podstawowe zasady właściwego nakrywania do stołu.

Wspólnie z rodzicami wypiekały pierniczki o świątecznych kształtach – gwiazdek, bałwanków, choinek. Wykonały również piękne ozdoby świąteczne – przystroiły pomarańcze goździkami, dzięki czemu w domu unosił się przepiękny zapach przypominający o zbliżających się Świętach.

Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o tradycjach i zwyczajach wigilijnych oraz bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy i pastorałki. W programie Paint tworzyły piękne kartki świąteczne z życzeniami.

Uczniowie kl.3b waz z wychowawczynią