Tydzień Mózgu w klasie 2a i 2c

„Ludzki mózg to cudowny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”. Tyle dobra generuje niespełna 2% masy ciała człowieka.

Z wielu powodów warto było przyjrzeć się bliżej tym fascynującym komórkom i dlatego, w ramach realizowanego w naszej szkole TYGODNIA MÓZU uczniowie klasy 2a i 2c przez cały tydzień zgłębiają wiedzę na temat mózgu. Każdy dzień poświęcony jest innej tematyce.

Środa to dzień, w którym zgłębiamy wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat smaku oraz tego co jest najlepszym pokarmem dla naszego mózgu.

Aldona Zakrzewska

Anna Miedzińska