Dzień Patrona 2022

W lutym 2022 roku podjęliśmy działania związane z patronem naszej szkoły – Henrykiem Arctowskim. Uczniowie klas 4-8 na poszczególnych przedmiotach wykonywali szereg zadań związanych z obszarem polarnym Antarktyki oraz wyprawami i badaniami Henryka Arctowskiego. Wykonali m.in. mapę Antarktyki, prace plastyczne związane terenem polarnym (zorza polarna, zwierzęta, portrety patrona, życie na biegunie), animacje komputerowe, wykresy i quizy a także mapy mentalne o tej tematyce. W ramach lekcji przedmiotowych uczniowie pracowali z tekstem literackim, zadaniami matematycznymi związanymi z Antarktyką, poznawali zależności pokarmowe i historię badań polarnych oraz „malowali muzyką” i próbowali sił w origami.

Justyna Mandra

Dzień Patrona – prezentacja 2022