Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Muzycznej o Antonio Vivaldim

Serdecznie gratuluję 8 uczniom z naszej szkoły, którzy znaleźli się w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Muzycznej o Antonio Vivaldim: Lena Kowalska 5b, Liliana Szewczuk 5b, Jaśmina Gojło 5a, Eryk Glaziński 6b, Franek Fasula 8c, Krystian Kopiński 8c, Jan Jędrzejewski 8c i Paweł Borecki 7a.
Dwoje z nich zdobyło II miejsceLena Kowalska z klasy 5b w kategorii klas 4-6, oraz Franek Fasula z klasy 8c w kategorii klas 7-8 🙂
Konkurs zrealizowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną 8.12.2021 wymagał od uczestników bardzo szczegółowej wiedzy dotyczącej życia i twórczości wybitnego włoskiego kompozytora i skrzypka epoki baroku- A. Vivaldiego. Odsłuch oraz test wiedzy obejmował całe życie
 „Il Prette Rosso” czyli ” Księdza o rudych włosach” i jego osiągnięcia kompozytorskie – ponad 500 koncertów, z których najbardziej znany to „Cztery Pory Roku” do dziś malujący obrazy w naszej wyobraźni za pomocą dźwięków:)
Jestem z Was bardzo dumna, ponieważ wiem ile pracy i czasu wymagał od was ten konkurs. Życzę dalszych sukcesów 🙂