Szkolny konkurs muzyczno-plastyczny dla klas 6

We wrześniu 2020 roku wszystkie klasy 6 w naszej szkole brały udział w szkolnym konkursie muzyczno-plastycznym dotyczącym muzyki Ludwika van Beethovena w 250-rocznicę urodzin kompozytora. Prace plastyczne uczniowie wykonali na lekcji muzyki podczas słuchania V Symfonii Beethovena, zwanej „Symfonią losu” z powodu „motywu losu” rozpoczynającego rytmicznie część I, czyli Allegro. Beethoven tracąc bezpowrotnie słuch prowadził wewnętrzną walkę, którą możemy usłyszeć w jego twórczości. Sam kompozytor powiedział o tym fragmencie muzycznym takie słowa: „Tak oto los puka do mych drzwi”.

Uczniowie ciekawie przedstawili swoje wyobrażenia przeżyć kompozytora, który pomimo utraty słuchu nadal komponował. Spośród wielu pięknych prac plastycznych jury w składzie: Pani Anita Przybyszewska-Pietrasiak, Pani Grażyna Ratajczak-Nadolska oraz uczniowie klas 4 – uczestnicy plastycznych zajęć pozalekcyjnych nagrodziło i wyróżniło prace:

Nagrody:

I miejsce: Michalina Krohn 6c

II miejsce: Kinga Malec 6d

III miejsce: Adrianna Bania 6b

Wyróżnienia:

Ignacy Dąbrowski 6c

Zuzanna Kotlarz 6c

Nadia Affelt 6b

Bartosz Demski 6d

Bardzo wszystkim dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów😊

Grażyna Ratajczak- Nadolska