Wyjście klasy 4b

W dniu 12 września 2023r. uczniowie klasy 4b mieli swoje pierwsze wyjście. Tego dnia udaliśmy się do Domu Toruńskich Legend, gdzie uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawym przedstawieniu legendarnych opowieści, związanych z naszym miastem i regionem. W odgrywanie  scen przez aktorów Domu Legend , zostali zaangażowani wszyscy nasi uczniowie. Niektórzy wcielali się w rolę królów, bóstw, mieszczek, rycerzy, flisaków, a nawet więźniów.

Niektórzy stoczyli bitwę flisaków, a inni wcielili się w rolę budowniczych Krzywej Wieży, jeszcze innym udało się wprowadzić w ruch   ogromny dzwon . Uczniowie mieli okazję poznać dawne życie torunian. Usłyszeli też wiele informacji  na temat  zabytków Torunia. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Po naszych warsztatach przywitaliśmy się z pomnikiem Mikołaja Kopernika i Flisaka. Poza walorami edukacyjnymi nasze wyjście było doskonałą okazją do integracji naszej grupy oraz uczniów z wychowawcą klasy.