Debata klas 7-8 pt. „Demokracja i samorządność”

We wtorek 3 października uczniowie klas 7 i 8  naszej szkoły wezmą udział w debacie   pt. „Demokracja i samorządność”. Debata jest jednym z naszych działań, które realizujemy  w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej   –   „Młodzi Głosują”. Uczniowie będą uczyć się konstruktywnej dyskusji, pozytywnego , kulturalnego dialogu.  Młodzi obywatele będą  przedstawiać na forum swoje poglądy i uważnie słuchać innych. Debatę podzieliśmy na dwie części. Pierwsza będzie poświęcona ogólnie demokracji. Porozmawiamy m. in. o tym, czym jest demokracja  dla każdego z nas,  o prawach dzieci, o cechach, jakie powinien posiadać dobry polityk, w jaki w jaki sposób można zachęcić Polaków do wzięcia udziału w wyborach. Następnie naszą uwagę skupimy na rozmowach o samorządności w naszej szkole. Porozmawiamy o tym, jak działa Samorząd Uczniowski w naszej szkole, o jego działaniach, o propozycjach zmian w szkole. Przeprowadzimy także szkolne referendum, które dotyczyć będzie  naszych szkolnych spraw, m.in. używania telefonów, wieku zakładania konta na fb, ocenianiu w szkole. Przyjdź i porozmawiaj z nami.  „TWÓJ GŁOS MA OGROMNE ZNACZENIE” .

Serdecznie zapraszamy.

Nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie.