Wycieczka do Leśniczówki na Bielawach klas 8 c i d

We wtorek 28 września wraz z klasą 8d oraz 8c udaliśmy się na wycieczkę do Leśniczówki na Bielawach w celu zdobycia informacji na temat sadzenia drzew, tworzenia lasów i aby wspólnie spędzić czas na łonie natury. Na miejsce udaliśmy się pieszo. Wyruszyliśmy o godzinie 10.00, na miejsce dotarliśmy o godzinie 11.00. Powitała nas pani przewodnik. Na początku dała naszemu koledze z klasy kostur, czyli przyrząd do sadzenia drzew. Później pokazała nam, jak sadzi się drzewa oraz omówiła ich rodzaje. Następnie zaprowadziła nas do szklarni (gdzie było bardzo duszno). Na koniec naszej wycieczki poszliśmy wspólnie upiec kiełbaski przy ognisku. Zagraliśmy w mafię. Gdy gra została zakończona, wybiła godzina 13.30 Nadszedł czas na powrót. Wróciliśmy do szkoły około 14.30. Wycieczka okazała się fascynującą alternatywą dla zajęć pozaszkolnych. Bardzo mi się podobało to wyjście do lasu. Spędziliśmy miło czas z klasą. Moim zdaniem zajęcia pozaszkolne powinny być realizowane częściej.

Julia Mackiewicz
Szymon Grabowski