Bezpieczeństwo w przedszkolu

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w miesiącu wrześniu odbyły cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa.

Przedszkolaki, nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się na drodze, ale także, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo troszcząc się o własne zdrowie.

Maluchy poznawały i utrwalały zasady bezpieczeństwa związane z przedmiotami i miejscami niebezpiecznymi, które mogą się znajdować w domu i poza domem. Rozmawiały pod jakie numery telefonów należy dzwonić, by wezwać pomoc. Ćwiczyły jak zachować się i jak udzielić pierwszej pomocy, zanim przyjedzie karetka pogotowia.

Bardzo ważne jest to, że dzieci uczą się, jak istotne jest mycie rąk, zwłaszcza w okresie walki z koronawirusem. Przypominając o częstym myciu rąk wyrabiamy dobre nawyki już od przedszkola. Przedszkolaki wiedzą, nie tylko jak myć ręce, ale także kiedy je myć.

Katarzyna Daniszewska

Magdalena Łuczyńska