Droga do przedszkola

W tygodniu 6-10.09.br dzieci z oddziału przedszkolnego omawiały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze jako pieszy uczestnik ruchu drogowego,ale nie tylko… Ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych (w sali) przy pomocy „sygnalizacji świetlnej” :), poznawały rodziny znaków drogowych i chętnie opowiadały, gdzie ostatnio je widziały. Wykonywały prace plastyczne związane z tematem: wyklejały sygnalizator świetlny, kolorowały znaki, wykonywały znaki z wykorzystaniem rolki. Poznały „Piosenkę sygnalizatora”, którą zaśpiewały Pani Marii ze świetlicy, która przeczytała opowiadanie o „Bezpiecznym przejeździe kolejowym”. Nasi przedszkolacy wiedzą, że na drodze przed przejściem dla pieszych czy przejazdem kolejowym należy zatrzymać i rozejrzeć aby ocalić życie.
Magdalena Łuczyńska