DZIEŃ KREDKI W PRZEDSZKOLU I W ŚWIETLICY

DZIEŃ KREDKI

W PRZEDSZKOLU

I W ŚWIETLICY

22 listopada obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym i w świetlicy Dzień Kredki.

Najpierw dzieci z przedszkola odwiedziły szkolną bibliotekę, w której p. Jacek  Obermuller zaprezentował dzieciom książkę w formie e-book; najmłodsi  wysłuchali bajki pt. „Kolory”. Tej bajki, wysłuchały też dzieci będące w świetlicy, bo bibliotekarz przyszedł, aby im poczytać. Później były zabawy klasyfikacyjne – dzieci układały kredki wg kryteriów podanych przez nauczycieli (w świetlicy zespoły dziecięce układały kredki na czas). Tego dnia nie było mowy o nudzie. Dzieci wybierały swój ulubiony kolor kredki i prezentowały „co może ona narysować”; zrobiły „kredkowe czapeczki” i bawiły się przy piosenkach zespołu Fasolki „Kolorowe kredki” oraz Śpiewające Brzdące „Kredki”; obejrzały film o tym jak powstają kredki. Wreszcie powstało „Kredkowisko” czyli wspólny plakat przedszkola i świetlicy, na którym dzieci przykleiły narysowane przez siebie kredki.

Razem, zwykły, jesienny dzień pomalowaliśmy na wiele kolorów 🙂

Katarzyna Daniszewska

Anna Lewandowska