KODOWANIE W PRZEDSZKOLU

Wszyscy, duzi i mali, żyjemy w świecie pełnym kodów. Na przykład litery to kody językowe, cyfry – kody liczbowe, a nuty pozwalają kodować dźwięki.  Dlatego już w przedszkolu uczymy się kodowania. Uczą się go także nasi przedszkolacy😀

Zabawy z kodowaniem są pełne radości, otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowaniawnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają  do działań grupowych.

Kodowanie w przedszkolu zaczynamy od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

K. Daniszewska